Inne nazwy snu:

ciąża

Sny nie zawsze można jednoznacznie zinterpretować. Znaczenie snu skupia się na naszych wewnętrznych odczuciach, przemianach i cechach charakteru. Wszystko co dzieje się w naszej głowie przeobraża się w sny, dzięki którym możemy dowiedzieć się co sprawia nam problemy, który aspekt podświadomości powinniśmy pielęgnować. Dzieci w snach oznaczają początek czegoś nowego, czegoś co musimy zacząć od nowa, np. jakiś etap w życiu. Dlatego też ciąża symbolizuje początek czegoś nowego, nowy cel, pomysły, nowe przedsięwzięcia, projekty, a także wskazuje, iż to jest odpowiedni moment na zmiany lub daje znać twórcom o najowocniejszym czasie twórczym. W zależności od sytuacji we śnie należy różnie interpretować znaczenie snu. Jeśli śnisz, że jesteś w ciąży (bez znaczenia na płeć, ponieważ sny o ciąży przytrafiają się tak samo kobietom jak i mężczyznom) to Twoje wewnętrzne "ja" przygotowuje się do nowego etapu życia. Zwróć uwagę na uczucia, które Ci towarzyszą podczas snu, czy jesteś szczęśliwy, zaskoczony, przerażony lub zaintrygowany. Emocje ze snu bezpośrednio wskazują jak reagujesz na nadchodzące zmiany w Twoim życiu. Nieraz po przebudzeniu sny te mogą wywołać panikę w szczególności zaraz po przebudzeniu, kiedy myślimy że rzeczywiście jesteśmy w zaawansowanej ciąży, nie zauważając tego. W rzeczywistości nie ma się czym martwić- ciąża symbolizuje coś pozytywnego jak rozwój intelektualny, osobowy. Ciąża może również oznaczać, że boisz się nadchodzących zmian. Bez obaw, dobrze to świadczy o Tobie, ponieważ jesteś dojrzały emocjonalnie, wewnętrznie gotowy na zmiany jednak martwisz się czy podołasz zmianom. W odniesieniu do strachu może również śnic się osobom, które boją się zajść w ciążę, intensywnie starają się o dziecko lub w ogóle go nie chcą. Jeśli natomiast kobieta w ciąży miewa takie sny to są one odzwierciedleniem obecnego stanu, obaw i zmartwień, ponieważ przez cały czas towarzysza jej myślę na temat dziecka, zdrowia i porodu. Dlatego też jest to naturalny odruch podświadomości. Kobiety w ciąży i mężczyźni oczekujący dziecka bardzo intensywnie myślą o płci dziecka, dlatego tez może się pojawić ten temat również w snach. Nie należy w tej sytuacji interpretować tych snów proroczo, jest to jedynie odniesienie podświadomości do obecnych rozmyślań.
darmowy sennik Sen o ciąży zagrożonej

Znaczenie snu:
Być w ciąży: jesteś gotowy na poważne zmiany, pomogą one w spełnieniu marzeń.
Radość z ciąży: pragniesz odmiany w życiu, które sprawia Ci radość.
Poród:zapowiada poprawę zdrowia i wyjście z kłopotów.
Ciąża zagrożona: w niedalekiej przyszłości czeka Cie niemiła rozmowa z bliskimi.
Ciąża z komplikacjami: świadczy o jakiejś przeszkodzi, która nie pozwala Ci działać.
Ciąża bliźniacza: oznacza polepszenie sytuacji zawodowej.
Badania ciążowe: przez niewyjaśnione sprawy może spotkać Cie niemiła niespodzianka.
Test ciążowy: przestroga przed podejmowanymi decyzjami.
Widzieć kobietę w ciąży: zapowiedź dużych zysków i poprawy finansów.
Koleżanka w ciąży: obrazuje strach przed zdradą lub romansem. 
Mama w ciąży: zwiastuje pozytywne zmiany.
Córka w ciąży: czekają Cię zmiany z powodu nowych wieści.
Aborcja: zapowiedź kłopotów spowodowanych złymi intencjami wroga.
Poronienie: wskazuje, że jest coś, co blokuje Twoją wyobraźnię.
Kobieta rodząca rybę: wróży chorobę dziecka lub narodziny chorego dziecka.
Kobieta rodząca orła: wróży narodziny silnego syna.
 
Interpretacja snów jest zawsze subiektywna i zależy od indywidualnych doświadczeń i emocji snującego. Sen o ciąży zagrożonej może mieć różne znaczenia, w zależności od kontekstu snu i uczuć towarzyszących temu doświadczeniu. Poniżej przedstawiam kilka możliwych interpretacji:
 
  • Lęk i niepewność: Sen o ciąży zagrożonej może odzwierciedlać twoje lęki, obawy i niepewność w związku z jakimś ważnym wydarzeniem, projektem lub zobowiązaniem w twoim życiu. Może to być sygnał, że potrzebujesz wsparcia i pewności siebie w danej sytuacji.
 
  • Zmiana i transformacja: Ciąża często symbolizuje nowe początki, zmiany i rozwój. Sen o ciąży zagrożonej może wskazywać na potrzebę dokonania zmian w swoim życiu, ale z powodu obaw o ich powodzenie, podświadomość podsuwa obrazy ryzyka lub trudności.
 
  • Troska o kogoś bliskiego: Sen taki może być odbiciem twoich trosk i lęku o zdrowie lub dobro bliskiej osoby. Może to odzwierciedlać twoją chęć ochrony i opieki nad kimś, kto jest dla ciebie ważny. 

Dodaj komentarz do znaczenia snu

Twoje imię: Filip
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 6.03
0
0

Sen sprawdził się, widziałem w nim cieżarną a w drodze do pracy znalazłem stówe.

Twoje imię: Danuta
Dodano: 27.11
0
0

Miałam taki sen.


x