Inne nazwy snu:

lalka we śnie, bawić się lalką we śnie, zabawki sennik

Jedna z najbardziej powszechnych i lubianych zabawek z dzieciństwa, lalka, pojawiająca się we śnie, to w większości przypadków przestroga i zachęta do zmiany dotychczasowego postrzegania świata i poprawy relacji z innymi. W zależności od kontekstu, w jakim występuje, może być przestrogą, zachętą do zmiany postępowania, do poprawienia relacji z najbliższym otoczeniem. Jest to też odzwierciedleniem ludzkiej psychiki i uczuć. To zobrazowanie chęci powrotu do czasów dzieciństwa, beztroskiej zabawy i braku odpowiedzialności za siebie i innych.
darmowy sennik Sen o lalce

 

  • Pojawienie się żywej lalki we śnie jest odzwierciedleniem chęci ucieczki od problemów i trudności w realnym życiu.
  • Zabawa lalkami we śnie może odnosić się do relacji z innymi w życiu codziennym. Tak jak we śnie, bawiąc się lalkami, śniąca osoba steruje ich ruchami, tak w życiu realnym chciałaby mieć duży wpływ na decyzje i poczynania innych. Taki sen sugeruje też, by zwrócić większą uwagę na potrzeby bliskich z najbliższego otoczenia, mogą potrzebować pomocy, czy też zwykłej rozmowy. Sen o zabawie lalkami może też być oznaką trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi w życiu codziennym.
  • Patrzenie na lalkę we śnie przestrzega z kolei, przed zabawą uczuciami innych osób, co jest bardzo krzywdzące i sprawia wiele przykrości. Skutki takich zabaw bardzo ciężko naprawić, a nieraz są one wręcz nieodwracalne.

 


Dodaj komentarz do znaczenia snu

Twoje imię: ~Helka
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 27.02
0
0

Bardzo trafna interpretacja, wszystko się sprawdziło

Twoje imię: ~Sisi86
Dodano: 18.10
0
0

Śniła mi się żywa lalka i interpretacja jest poprawna.. Tyle problemów na raz że po prostu myślałam o zniknięciu od wszystkiego na kilka dni!


x